Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 1949 - Роден е Dusty Hill, басист во ZZ Top.
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • 1932 - Родена е Alma Cogan (1955 UK No.1 'Dreamboat', плус 20 други британски топ 40 хитови). Најмлад женски изведувач што дошол на првото место на британската листа во 50-те години.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје