Топ 10 @ 10 25.02.2019


1
Got To Keep On
The Chemical Brothers
| 1 Недела во листата
7
2
Lanarka (Original Mix)
Sebastien Leger
| 1 Недела во листата
12
3
Wish You Were Here feat. Msaki (Guy Mantzur Remix)
Black Coffee
2 | 3 Недели во листата
6
4
Mojo's Tale (Extended Mix)
Eelke Kleijn
2 | 2 Недели во листата
4
5
Carrousel
Kora & Adrien
| 1 Недела во листата
2
6
Tehran Happened (Original Mix)
Armen Miran
1 | 2 Недели во листата
4
7
Portal From Mars (DAVI Remix)
Dance Spirit Adisyn
3 | 2 Недели во листата
2
8
Archangel (Original Mix)
Essay
2 | 4 Недели во листата
1
9
Believing Again (Original Mix)
Knowkontrol, Rowee feat. KnowKontrol
1 | 4 Недели во листата
1
10
Native Therapy (Original Mix)
Zone M.O.S.
3 | 2 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1970 - Родена е раперката и актерка Queen Latifah (1990 UK No. 14 сингл со De La Soul - 'Mama Give Birth To The Soul Children').
  • 1959 - Родена е пејачката и актерка Irene Cara (1982 UK No.1 & USА No. 4 'Fame' & 1983 USА No.1 & UK No.2 'Flashdance...What A Feeling').
  • 1972 - Paul Simon го добива првиот соло британски бр.1 албум, со албумот што го носи неговото име. На ЛП-то се наоѓаат хитовите 'Mother And Child Reunion' и 'Me And Julio Down By The School Yard.'
  • 1963 - Родена е пејачката и поранешна моделка и мисица на САД, Vanessa Williams (1992 USА No.1 & UK No.3 'Save The Best To Last').
  • 1941 - Роден е соул пејачот Wilson Pickett (1965 UK No.12 & USА No. 21 'In The Midnight Hour' и уште 15-ина USА Top 40).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје