Галерии

Музички времеплов
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1952 - Родена е пејачката и моделка Grace Jones.
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 1979 - Abba го започнуваат 4-неделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Voulez-Vous'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје