Антена 5 Тим

Славе

Славе Спасовски

Продуцент

Поголемиот дел од денот го поминувам во стискање копчиња J.

slave@antenna5.fm
Стил
Chillout,Chillhouse, Dance, Rock, R&B,Pop
Фаворити
Bob Marley, Moby, Chemical Brothers, Bob Sinclar, Roger Sanchez, Martin Solveig
Специјалност
Џинглови, најави за емисии
Песни
Koop  Koop Islands Blues, Africanism All Stars  Summer Moon; Red Hot Chili Peppers  Under The Bridge
Музички времеплов
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 1974 - Bob Dylan го добива првиот американски бр.1 албум 'Planet Waves'.
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 1959 - UK No.1 Shirley Bassey 'As I Love You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје