Хит Парада 26.09.2020


1
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
2 | 4 Недели во листата
4
2
Be Like That
Kane Brown, Swan Lee and Khalid
2 | 4 Недели во листата
3
3
Mood
24kGold feat Iann Dior
8 | 4 Недели во листата
5
4
Dynamite
BTS
1 | 4 Недели во листата
994
5
All Of My Love
Raye & Young Adz
5 | 2 Недели во листата
3
6
Deep End
John Summit
5 | 6 Недели во листата
0
7
Tick Tock
Clean Bandit feat Mabel & 24kGoldin
5 | 5 Недели во листата
0
8
Dance with me
Diplo ft. Thomas Rhett & Young Thug
2 | 5 Недели во листата
0
9
Who’s Laughing Now
Ava Max
2 | 6 Недели во листата
0
10
OK Not To Be OK
Marshmello feat Demi Lovato
16 | 2 Недели во листата
1
11
Hot Stuff
Kygo feat Donna Summer
| 1 Недела во листата
1
12
One Too Many
Keith Urban & Pink
| 1 Недела во листата
0
13
Go Crazy
Chris Brown feat Young Thug
1 | 3 Недели во листата
0
14
Take You Dancing
Jason Derulo
1 | 9 Недели во листата
1
15
Natalie Don't
RAYE
6 | 10 Недели во листата
0
16
Holy
Justin Bieber featuring Chance The Rapper
| 1 Недела во листата
2
17
Jerusalema
Master KG feat. Nomcebo Zikode
| 8 Недели во листата
0
18
Deep End Freestyle
Sleepy Hallow ft. Foushee
10 | 5 Недели во листата
0
19
Together
Sia
4 | 6 Недели во листата
0
20
Impact
SG Lewis featuring Robyn & Channel Tres
| 1 Недела во листата
0
21
Exile
Taylor Swift (feat.Bon Iver)
5 | 6 Недели во листата
1
22
Lasting Lover
Sigala feat James Arthur
4 | 2 Недели во листата
0
23
Let's Love
David Guetta feat Sia
1 | 2 Недели во листата
0
24
Giants
Dermot Kennedy
5 | 4 Недели во листата
1
25
Ice Cream
BLACKPINK feat Selena Gomez
4 | 4 Недели во листата
1
26
Cardigan
Taylor Swift
3 | 9 Недели во листата
2
27
Tough Pill
Izzy Bizu
3 | 6 Недели во листата
0
28
Head & Heart
Joel Corry & MNEK
14 | 12 Недели во листата
0
29
Control
Zoe Wees
4 | 12 Недели во листата
0
30
Mad at Disney
Salem Ilese
10 | 3 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1990 - Името на Marvin Gaye е додадено на холивудската Патека на славните.
  • 1947 - Роден е Marvin Lee Aday, односно Meat Loaf (1993 UK & USА No.1 'I'd Do Anything For Love But I Won't Do That'. Неговиот албум 'Bat Out Of Hell' од 1978 година поминува рекордни 457 недели на британската албумска листа).
  • 1986 - Lionel Richie започнува двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Dancing On The Ceiling'.
  • 1984 - Родена е канадската пејачка Avril Lavigne. На возраст од 17 години и 3 месеци станува најмладиот изведувач што се искачува на првото место на британската албумска листа. Тој успех го постигнува со албумот 'Let Go'.
  • 1953 - Роден е Greg Ham од Men At Work (1983 UK & USА No.1 'Down Under').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје