ИФФК “Браќа Манаки“ - 2015

Музички времеплов
  • 1959 - Родена е пејачката и текстописец Susanne Vega. Luca
  • 1996 - Jonathan Melvoin од Smashing Pumpkins умира на 34 години од предозираност со дрога.
  • 1976 - Andy Gibb се жени со својата девојка Kim. Ке се разведат по 2 год.
  • 1959 - Роден е Richie Sambora, гитарист во Bon Jovi.
  • 1951 - Родена е Bonnie Pointer од Pointer Sisters. Jump For My Love
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје