David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1985 - USA No.1 Madonna 'Crazy For You'.
  • 1941 - Роден е Eric Burdon, вокалист во Animals.
  • 1981 - На 36 години Bob Marley починува од рак на белите дробови и тумур на мозокот. Во 1990 година неговиот роденден 6 февруари е прогласен за национален празник во Јамајка.
  • 1990 - По 31 година од неговата смрт , Ritchie Valens добива ѕвезда на Холивудската патека на славните.
  • 1972 - John Lennon јавно на американска телевизија открива дека е под надзор од FBI.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје