Контакти

Контакт Форма

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Контакт адреса

Антена 5 Радио Македонија

Тетовска 35,
1000 Скопје, Македонија.
Телефон: +389 2 311 1911

Музички времеплов
  • 1983 - Албумот на Michael Jackson, 'Thriller', доаѓа на првото место на американската албумска листа. Ќе стане најуспешен албум на сите времиња со тираж од 40 милиони копии.
  • 1953 - Роден е Michael Bolton (1990 USА No.1 & UK No.3 'How Am I Supposed To Live Without You').
  • 1994 - Toni Braxton доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Toni Braxton'.
  • 1980 - Откако го виделе настапот во живо на U2 на даблинскиот National Boxing Stadium пред 2.400 луѓе, Rob Partridge и Bill Stewart од Island Records му понудиле договор на бендот.
  • 2000 - USА No.1 Lonestar 'Amazed'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје