Емисии


Музички времеплов
  • 1969 - UK No.1 Peter Sarstedt 'Where Do You Go To My Lovely'
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • 1966 - Албумот на Beatles, 'Rubber Soul', доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1977 - USА No.1 Eagles 'New Kid On Town'
  • 1958 - Роден е Steve Grant од Tight Fit (1982 UK No.1 'The Lion Sleeps Tonight').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје