Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'
  • 1941 - Роден е Craig Douglas (1959 UK No.1 'Only Sixteen' плус уште 9 други британски топ 40 хитови).
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • 1978 - USА No.1 Commodores 'Three Times A Lady'
  • 1969 - Родена е пејачката и тесктописец Tanita Tikaram.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје