5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1994 - Toni Braxton доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Toni Braxton'.
  • 1969 - UK No.1 Peter Sarstedt 'Where Do You Go To My Lovely'
  • 1958 - Роден е Steve Grant од Tight Fit (1982 UK No.1 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1983 - Албумот на Michael Jackson, 'Thriller', доаѓа на првото место на американската албумска листа. Ќе стане најуспешен албум на сите времиња со тираж од 40 милиони копии.
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје