Klingande - Wonders


Музички времеплов
  • 1980 - Откако го виделе настапот во живо на U2 на даблинскиот National Boxing Stadium пред 2.400 луѓе, Rob Partridge и Bill Stewart од Island Records му понудиле договор на бендот.
  • 1969 - UK No.1 Peter Sarstedt 'Where Do You Go To My Lovely'
  • 1983 - Албумот на Michael Jackson, 'Thriller', доаѓа на првото место на американската албумска листа. Ќе стане најуспешен албум на сите времиња со тираж од 40 милиони копии.
  • 1977 - USА No.1 Eagles 'New Kid On Town'
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје