Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1980 - Откако го виделе настапот во живо на U2 на даблинскиот National Boxing Stadium пред 2.400 луѓе, Rob Partridge и Bill Stewart од Island Records му понудиле договор на бендот.
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • 1958 - Роден е Steve Grant од Tight Fit (1982 UK No.1 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 2000 - USА No.1 Lonestar 'Amazed'
  • 1958 - UK No.1 Perry Como 'Magic Moments'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје