Најбарани 21.11.2018


1
Заборавам
DS Collective ft. Eleni
49
2
Ко да нема утре ден
Магдалена Цветкоска Ена
37
3
Еуфорија
Александра Јанева + Наташа Малинкова
22
4
Ти си моја победа
Симона Поповска
15
5
Намини ноќва
Панче Касапски
5
6
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
3
7
Valentine
5 Seconds of Summer
2
8
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
2
9
Call me sir
Train, Cam, Travie McCoy
2
10
Woman Like Me
Little Mix feat Nicki Minaj
1
11
Love Made Me Do It
Cheryl
1
12
Back To Life
Hailee Steinfeld
1
13
Ruin My Life
Zara Larsson
1
14
Goodbye
Jason Derulo and David Guetta feat. Nicki Minaj and Willy William
1
15
Taki Taki
DJ Snake, Ozuna, Selena Gomez & Cardi B
1
16
Zero
Imagine Dragons
1
17
Baby
Clean Bandit feat. Marina & The Diamonds & Luis Fonsi
1
18
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
1
19
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
1
20
Without Me
Halsey
1
Музички времеплов
  • 1990 - Mick Jagger се жени со Jerry Hall. Во 1999 година бракот е прогласен за неважечки, зашто 6-часовната венчавка никогаш не била регистрирана.
  • 1965 - Родена е Bjork Gudmundsdottir, членка на Sugarcubes. 'It's Oh So Quite'
  • 2001 - Британскиот поп могул Jonathan King добива 7-годишна затворска казна поради сексулана злоупотреба на 6 момчиња.
  • 1992 - UK No.1 Charles & Eddie 'Would I Lie To You'
  • 1980 - Don Henley е уапсен, откако во неговиот дом во Лос Анџелес е пронајдена 16-годишна девојка предозирана со дрога.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје