Топ Листи


Музички времеплов
  • 2001 - На 83 години умира во сон блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1975 - Гитаристот Ritchie Blackmore си заминува од Deep Purple за да ја оформи сопствената група Rainbow.
  • 1986 - Genesis го добиваат 4-от британски бр.1 албум 'Invisible Touch'.
  • 1980 - Членовите на Stranglers се уапсени зашто по еден концерт предизвикале неред.
  • 1998 - Bobby Brown е уапсен поради сексуално злоставување во хотел во Беверли Хилс.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје