Нови Синглови

MAROON 5 ft. KENDRICK LAMAR - Don't Wanna Know

Ова не е првата соработка помеѓу Maroon 5 и Kendrick Lamar. Сигурно се сеќавате на заедничката песна од 2013 година, “YOLO”.
Сепак се чини дека се поуспешни во “Don’t Wanna Know”, сингл кој ќе се најде на новиот албум на бендот.

17.10.2016
Музички времеплов
  • 1995 - Пејачот на Depeche Mode, Dave Gahan итно пренесен е во болница, зашто се обидел да се самоубие. Полицијата го пронашла во неговиот дом во Лос Анџелес со исечени вени на рацете.
  • 2003 - Eva Cassidy започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘American Tune’.
  • 1998 - Carlos Santana добива ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 1965 - Byrds се принудени да го откажат концертот во Портсмаут во В. Британија, зашто од предвидените 4.000 билети се пордале само 250.
  • 1968 - Doors започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Waiting For The Sun'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје