Емисии


Ослободи се

Шоу со Roger Sanchez, еден од најдобрите DJ во светот. Најнова музика и најнови ремикси.
Водител: Roger Sanchez
Термин: сабота од 23 до 01.00, недела од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1995 - Пејачот на Depeche Mode, Dave Gahan итно пренесен е во болница, зашто се обидел да се самоубие. Полицијата го пронашла во неговиот дом во Лос Анџелес со исечени вени на рацете.
  • 2003 - Eva Cassidy започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘American Tune’.
  • 1974 - Eric Clapton започнува 4-неделен престој на првото место на американстака албумска листа со '461 Ocean Boulevard'.
  • 1969 - Роден е Kelvin Mercer од De La Soul.
  • 1965 - Byrds се принудени да го откажат концертот во Портсмаут во В. Британија, зашто од предвидените 4.000 билети се пордале само 250.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје