Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1980 - Членовите на Stranglers се уапсени зашто по еден концерт предизвикале неред.
  • 2001 - На 83 години умира во сон блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1966 - Tom Jones заработува 14 крпеници на чело по сообраќајка во Лондон.
  • 1998 - Bobby Brown е уапсен поради сексуално злоставување во хотел во Беверли Хилс.
  • 1944 - Роден е Ray Davies, гитарист и вокалист во Kinks (1964 UK No.1 & US No.7 'You Really Got Me', 1967 UK No.2 'Waterloo Sunset' и уште 19 други британски топ 40 хитови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје