Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 2001 - На 83 години умира во сон блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1944 - Роден е Ray Davies, гитарист и вокалист во Kinks (1964 UK No.1 & US No.7 'You Really Got Me', 1967 UK No.2 'Waterloo Sunset' и уште 19 други британски топ 40 хитови).
  • 1998 - Bobby Brown е уапсен поради сексуално злоставување во хотел во Беверли Хилс.
  • 1986 - Genesis го добиваат 4-от британски бр.1 албум 'Invisible Touch'.
  • 1980 - Членовите на Stranglers се уапсени зашто по еден концерт предизвикале неред.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје