Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1995 - Пејачот на Depeche Mode, Dave Gahan итно пренесен е во болница, зашто се обидел да се самоубие. Полицијата го пронашла во неговиот дом во Лос Анџелес со исечени вени на рацете.
  • 1958 - Родена е Belinda Carlisle од The Go-Go's (1982 USА No.2 'We Got The Beat'), а позната и како соло извадувачка (1987 USА & UK No.1 'Heaven Is A Place On Earth').
  • 1998 - Carlos Santana добива ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 1969 - Роден е Kelvin Mercer од De La Soul.
  • 2003 - Eva Cassidy започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘American Tune’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје