Pink - What About Us


Музички времеплов
  • 1986 - Genesis го добиваат 4-от британски бр.1 албум 'Invisible Touch'.
  • 1966 - Tom Jones заработува 14 крпеници на чело по сообраќајка во Лондон.
  • 1951 - Роден е Alan Silson од Smokie (1975 UK No.3 'If You Think You Know How To Love Me').
  • 1998 - Bobby Brown е уапсен поради сексуално злоставување во хотел во Беверли Хилс.
  • 1968 - Родена е пејачката и диџејка Sonia Clarke, попозната како Sonique (2000 UK No.1 & USА No.5 'It Feels So Good').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје