Camila Cabello feat. Young Thug - Havana


Музички времеплов
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • 1979 - Abba го започнуваат 4-неделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Voulez-Vous'.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1952 - Родена е пејачката и моделка Grace Jones.
  • 1978 - Dire Straits за првпат издаваат сингл за голема издавачка куќа. 'Sultans Of Swing' е снимен со буџет од 120 фунти.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје