Kadebostany - Mind If I Stay


Музички времеплов
  • 1966 - Tom Jones заработува 14 крпеници на чело по сообраќајка во Лондон.
  • 1944 - Роден е Ray Davies, гитарист и вокалист во Kinks (1964 UK No.1 & US No.7 'You Really Got Me', 1967 UK No.2 'Waterloo Sunset' и уште 19 други британски топ 40 хитови).
  • 1968 - Родена е пејачката и диџејка Sonia Clarke, попозната како Sonique (2000 UK No.1 & USА No.5 'It Feels So Good').
  • 1998 - Bobby Brown е уапсен поради сексуално злоставување во хотел во Беверли Хилс.
  • 2001 - На 83 години умира во сон блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје