Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1988 - Hound Dog' на Elvis Presley е прогласена за највртена песна на сите времиња на американските џубокси.
  • 2001 - UK No.1 Five 'Let's Dance'
  • 1967 - USА No.1 Beatles 'All You Need Is Love'
  • 1978 - UK No.1 Commodores 'Three Times A Lady'
  • 1972 - Chicago започнуваат 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Chicago V'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје