Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1991 - USА No.1 Gloria Estefan 'Coming Out Of The Dark'
  • 1950 - Роден е Dave Ball од Procol Harum (1967 UK No.1 & USА No.5 'A Whiter Shade Of Pale').
  • 1962 - Роден е Stanley Kirk Burrell, односно MC Hammer (1990 USА No.1 албум 'Please Hammer Don't Hurt Em' - поминува рекордни 21 недела на првото место на американската албумска листа; 1990 UK No.3 'U Can't Touch This').
  • 1996 - Beatles доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Anthology 2.'
  • 1991 - Eurythmics започнуваат 9-неделен престој на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Greatest Hits'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје