Антена 5 Тим

Соња Панда

Соња Пандиловска

Музички новинар

Меѓу ветераните (по години) во екипата. Бидејќи сум голема спанка ми доделија попладневна смена. Кога не спијам сакам да се гушкам со мојата мачка Маза, да гледам DVD концерти, да играм табла и да се дружам со откачената екипа на Антена 5.

sonja@antenna5.fm
Стил
Pop, Rock, Dance
Фаворити
Robbie Williams, U2, Depeche Mode, The Beatles, David Bowie, Annie Lennox
Специјалност
Од се по нешто
Песни
Robbie Williams  “Feel”; Edwyn Collins – “A Girl Like You”; Nirvana – “The Man Who Sold The World”; Paul Van Dyk – “Let Go”
Музички времеплов
  • 1978 - Поранешниот менаџер на The Who, Pete Meaden извршува самоубиство.
  • 1947 - Роден е Gregory Leskiw од Guess Who (1970 USА No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1960 - Роден е Calvin Hayes од Johnny Hates Jazz (1987 UK No.5 'Shattered Dreams').
  • 1972 - Откако шефот на CBS Records, Clive Davis се воодушевува од настапот на Aerosmith во Канзас, со нив потпишува договор вреден 125.000 долари.
  • 1956 - UK No.1 Doris Day 'Whatever Will Be, Will Be'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје