Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 2000 - Мјузиклот на Elton John, Aida, ја има својата премиера во Бродвеј. На Elton му бел потребен 21 ден да ја напише музиката и да ја создаде продукцијата.
  • 1973 - USА No.1 The O'Jays 'Love Train'
  • 1997 - На 57 години умира американскиот пејач Harold Melvin. (1972 USА No.3 & 1974 UK No.9 'If You Don't Know Me By Know').
  • 1990 - USА No.1 Alannah Myles 'Black Velvet'
  • 1970 - Родена Sharon Corr, вокалистка и виолинистка во The Corrs (1998 UK No.3 'What Can I Do'. 'Talk On Corners' беше најпродаван во В.Британија во 1998 г).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје