Музички времеплов
  • 1970 - Родена Sharon Corr, вокалистка и виолинистка во The Corrs (1998 UK No.3 'What Can I Do'. 'Talk On Corners' беше најпродаван во В.Британија во 1998 г).
  • 1985 - UK No.1 Philip Bailey & Phil Collins 'Easy Lover'
  • 2002 - UK No.1 Gareth Gates 'Unchained Melody'
  • 2000 - Мјузиклот на Elton John, Aida, ја има својата премиера во Бродвеј. На Elton му бел потребен 21 ден да ја напише музиката и да ја создаде продукцијата.
  • 1973 - Alice Cooper доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Billion Dollar Babies.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје