5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1990 - USА No.1 Alannah Myles 'Black Velvet'
  • 1984 - UK No.1 Lionel Richie 'Hello'
  • 1970 - Родена Sharon Corr, вокалистка и виолинистка во The Corrs (1998 UK No.3 'What Can I Do'. 'Talk On Corners' беше најпродаван во В.Британија во 1998 г).
  • 2002 - UK No.1 Gareth Gates 'Unchained Melody'
  • 1990 - Sinead O'Connor доаѓа на првото место на британската албумска листа со албумот 'I Do Not Want What I Haven't Got', на кој е синглот 'Nothing Compares To You'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје