Klingande - Wonders


Музички времеплов
  • 1985 - Родена е Mutya Buena од Sugababes.
  • 2000 - Whitney Houston започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Greatest Hits'.
  • 1941 - Роден е Ronald Isley од Isley Brothers.
  • 1948 - Роден е Leo Sayer.
  • 1994 - USА No.1 All 4 One 'I Swear'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје