Нови Синглови

MAROON 5 ft. KENDRICK LAMAR - Don't Wanna Know

Ова не е првата соработка помеѓу Maroon 5 и Kendrick Lamar. Сигурно се сеќавате на заедничката песна од 2013 година, “YOLO”.
Сепак се чини дека се поуспешни во “Don’t Wanna Know”, сингл кој ќе се најде на новиот албум на бендот.

17.10.2016
Музички времеплов
  • 1975 - Гитаристот Ritchie Blackmore си заминува од Deep Purple за да ја оформи сопствената група Rainbow.
  • 2001 - На 83 години умира во сон блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1951 - Роден е Alan Silson од Smokie (1975 UK No.3 'If You Think You Know How To Love Me').
  • 1945 - Роден е Chris Britton, гитарист во Troggs (1966 US No.1 & UK No.2 'Wild Thing').
  • 1966 - Tom Jones заработува 14 крпеници на чело по сообраќајка во Лондон.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје