Емисии


Ослободи се

Шоу со Roger Sanchez, еден од најдобрите DJ во светот. Најнова музика и најнови ремикси.
Водител: Roger Sanchez
Термин: сабота од 23 до 01.00, недела од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1945 - Роден е Chris Britton, гитарист во Troggs (1966 US No.1 & UK No.2 'Wild Thing').
  • 1980 - Членовите на Stranglers се уапсени зашто по еден концерт предизвикале неред.
  • 2001 - На 83 години умира во сон блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1944 - Роден е Ray Davies, гитарист и вокалист во Kinks (1964 UK No.1 & US No.7 'You Really Got Me', 1967 UK No.2 'Waterloo Sunset' и уште 19 други британски топ 40 хитови).
  • 1968 - Родена е пејачката и диџејка Sonia Clarke, попозната како Sonique (2000 UK No.1 & USА No.5 'It Feels So Good').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје