Avicii feat. Rita Ora - Lonely Together


Музички времеплов
  • 2001 - На 83 години умира во сон блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1980 - Членовите на Stranglers се уапсени зашто по еден концерт предизвикале неред.
  • 1975 - Гитаристот Ritchie Blackmore си заминува од Deep Purple за да ја оформи сопствената група Rainbow.
  • 1968 - Родена е пејачката и диџејка Sonia Clarke, попозната како Sonique (2000 UK No.1 & USА No.5 'It Feels So Good').
  • 1945 - Роден е Chris Britton, гитарист во Troggs (1966 US No.1 & UK No.2 'Wild Thing').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје