Kideko x Tinie Tempah x Becky G - Dum Dum


Музички времеплов
  • 1919 - Роден е Nat King Cole (1955 USА No.2 'A Blossom Fell', 1957 UK No.2 'When I Fall In Love' и уште над 20 други USА & UK Top 40 синглови).
  • 1975 - Роден е Justin Hawkins, вокалист во Darkness (2003 UK No.2 ‘I Believe In A Thing Called Love’, 2003 UK No.1 албум ‘Permission To Land’).
  • 1946 - Роден е Harold Brown (1976 UK No.12 & USА No.12 'Low Rider').
  • 1997 - Од рак умира Jermaine Stewart (1986 UK No.2 'We Don't Have To...Take Our Clothes Off').
  • 2004 - Во Бакингемската палата Вокалистот на Kinks, Ray Davies, добива CBE медал од Британската кралица за неговиот придонес во музичката индустрија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје