Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1944 - роден е Mark Volman од Turtles.
  • 1980 - USA No1 Blondie “Call Me” 6 w.
  • 1975 - еден од првите диско хитови "The Hustle" на Van McCoy доаѓа на американските топ листи.
  • 1942 - роден е Alan Price, клавијатурист во Animals.
  • 1978 - Jackson Browne, Doobie Brothers, Tom Petty and the Heartbreakers, Carly Simon, Bruce Springsteen, James Taylor и други потпишуваат петиција против учеството на Америка во нуклеарната моќ.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје