Плеј листа 12.12.2018


New Rules
Dua Lipa
51
Havana
Camila Cabello feat. Young Thug
34
Wish I Knew You
The Revivalists
16
Dum Dum
Kideko x Tinie Tempah x Becky G
24
What About Us
Pink
20
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
25
Mind If I Stay
Kadebostany
11
Feel It Still
Portugal. The Man
17
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
8
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
9
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
19
My Man
Parov Stelar
14
Музички времеплов
  • 1915 - Роден е американскиот пејач и актер Frank Albert Sinatra. Тој е првиот пејач што се соочува со т.н. 'поп хистерија'. Strangers In The Night
  • 1966 - Родена е ирската пејачка и текстописец Sinead O'Connor. 'Nothing Compares To U'
  • 1940 - Родена е Dionne Warwick. 'Walk On By'
  • 2003 - Принцот Чарлс му доделува на Mick Jagger титула Сер.
  • 1970 - Doors настапуваат во Њу Орлеанс и тоа ќе им остане последен концерт во живо со Jim Morrison.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје