Мак Топ 5 19.05.2019


1
Се одбирам себе
Александра Јанева
2 | 3 Недели во листата
0
2
Одведи ме
Sound Check
1 | 3 Недели во листата
4
3
Спомени
Горан Папаз и Танче Гроздановски
1 | 4 Недели во листата
1
4
Да не е млако
Meto Di Flash
1 | 2 Недели во листата
0
5
Пробај да ми бидеш
Дупер
| 1 Недела во листата
0
Музички времеплов
  • 2003 - Пред судот во Јужна Каролина, James Brown се извинува за сите дотогашни криминалистички дејства.
  • 1982 - Отворен е познатиот Hacienda Club во Манчестер, Англија. Madonna тука го прави своето британско ТВ деби како дел од емисијата The Tube што во клубот ја снима ТВ каналот Channel 4. Во клубот настапувале Oasis, Happy Mondays, U2, The Smiths, Charlatans, James, M People. Затворен е во 1997.
  • 1977 - UK No.1 Rod Stewart 'I Don't Want To Talk About It / First Cut Is The Deepest'
  • 1977 - US No.1 Stevie Wonder 'Sir Duke' (песна посветена на Duke Ellington)
  • 1994 - USА No.1 All 4 One 'I Swear'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје