Најбарани 12.12.2018


1
Ме научи да бидам своја
Анастасија
156
2
Прашина
Сашко Костов
106
3
Drama
Replay
58
4
Би те одбрал само тебе
Александар Тарабунов
20
5
Љубов бараш
Никеја
14
6
Praise You (Purple Disco Machine Extended Remix)
Fatboy Slim
6
7
Tremolo Man (Original Mix)
Guy Mantzur
6
8
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
2
9
Without Me
Halsey
2
10
Waste It On Me
Steve Aoki feat. BTS
2
11
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
1
12
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
1
13
Valentine
5 Seconds of Summer
1
14
Perfect To Me
Anne-Marie
1
15
Sun in your eyes
M0 Diplo
1
16
Magari ft. Farafi (Original Mix)
Colle
1
17
Baby
Clean Bandit feat. Marina & The Diamonds & Luis Fonsi
1
18
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
1
19
Paradise
Kaz James & Nick Morgan
1
20
Sunflower
Post Malone & Swae Lee
1
Музички времеплов
  • 1970 - Doors настапуваат во Њу Орлеанс и тоа ќе им остане последен концерт во живо со Jim Morrison.
  • 1966 - Родена е ирската пејачка и текстописец Sinead O'Connor. 'Nothing Compares To U'
  • 2003 - Принцот Чарлс му доделува на Mick Jagger титула Сер.
  • 1938 - Родена е пејачката Connie Francis.
  • 1915 - Роден е американскиот пејач и актер Frank Albert Sinatra. Тој е првиот пејач што се соочува со т.н. 'поп хистерија'. Strangers In The Night
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје