Емисии


Музички времеплов
  • 1956 - USA No1 Elvis Presley “Heartbreak Hotel” 2 w.
  • 1990 - USA No1 Sinead O’Connor “Nothing Compares 2 U” 4 w.
  • 1976 - Eric Carmen доаѓа на американската листа со најголемиот соло хит "All by Myself".
  • 1984 - USA No1 Phil Collins “Against All Odds” 3 w.
  • 1947 - роден е Iggy Pop.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје