Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 1978 - Dire Straits за првпат издаваат сингл за голема издавачка куќа. 'Sultans Of Swing' е снимен со буџет од 120 фунти.
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје