Топ 10 @ 10 23.07.2018


1
The Space In Between (Original Mix)
Jan Blomqvist
| 1 Недела во листата
3
2
I Need Your Lovin' (Momo Khani & Meindel Remake)
Casanovy
1 | 2 Недели во листата
1
3
Elongi (Original Mix)
Lee Burridge
| 1 Недела во листата
2
4
El Abuelo (Los Suruba & Marcelo Burlon Remix)
Rodrigo Gallardo feat. Fernando Milagros
| 1 Недела во листата
2
5
Turbulent Times (Armonica Remix)
Dele Sosimi, Armonica
2 | 3 Недели во листата
1
6
Buggin (Original Mix)
Hot Since 82 feat. Jem Cooke
4 | Недели во листата
1
7
Salomeya (Original Mix)
Modd
2 | Недели во листата
0
8
Krunk (Original Mix)
Hraach & Armen Miran
2 | Недели во листата
0
9
Blade Runner (Maceo Plex Renaissance Remix)
Remake
5 | Недели во листата
0
10
Newman NYC
Breath Of The Souls (Original Mix)
1 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 2002 - Atomic Kitten се соочуваат со тужба, откако го отпуштаат Andy McCluskey, текстописецот на нивниот прв британски бр.1 хит 'Whole Again'. Бендот бил пред отпуштање од Innocent records кога се снимала песната, што подоцна ќе стане голем хит. Девојќите тогаш побарале поголема поделба на заработката од синглот, но McCluskey не прифатил. Според оригиналниот договор, секоја членка требало да добие по 4 фунти од секоја продадена копија на синглот.
  • 1957 - Родена е Kim Sledge од Sister Sledge.
  • 1980 - Родена е американската R&B пејачка Kelis Rogers (2004 UK No.2 'Milkshake').
  • 1961 - Роден е американскиот диџеј и продуцент David Morales (1998 UK No. 8 ‘Needin’ U’).
  • 1997 - Третиот албум на Oasis, 'Be Here Now', станува еден од најбргу продаваните албуми воопшто, остварувајќи тираж од над милион копии во првиот ден од продажбата.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје