Мак Топ 5 10.06.2018


1
Дај некој благослов
FIN Project & Vasko Atanasoski ft. Tena Rak
1 | 3 Недели во листата
156
2
Остави ме да бидам
My Tear
1 | 4 Недели во листата
327
3
Дијамант
ДНК
2 | 2 Недели во листата
47
4
Главен град на тагата
Владо Јаневски
1 | 4 Недели во листата
13
5
Што бараш ти во моја песна
Нокаут и Игор Џамбазов
| 1 Недела во листата
21
Музички времеплов
  • 1938 - Роден е Kenny Rogers (1977 UK No.1 'Lucille', 1980 USА No.1 & UK No.12 'Lady' и уште 15 други американски топ 40 хитови).
  • 1968 - Родена е Dina Carroll (1993 UK No.3 'Don't Be A Stranger').
  • 1997 - Третиот албум на Oasis, 'Be Here Now', станува еден од најбргу продаваните албуми воопшто, остварувајќи тираж од над милион копии во првиот ден од продажбата.
  • 1980 - Родена е американската R&B пејачка Kelis Rogers (2004 UK No.2 'Milkshake').
  • 1952 - Роден е Joe Strummer, пејач, текстописец и гитарист во The Clash.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје