Хит Парада 10.03.2018


1
Say Something
Justin Timberlake feat Chris Stapleton
1 | 6 Недели во листата
4
2
Him & I
G-Easy & Halsey
4 | 9 Недели во листата
2
3
God’s Plan
Drake
2 | 3 Недели во листата
5
4
IDGAF
Dua Lipa
| 8 Недели во листата
4
5
Friends
Marshmello and Anne-Marie
4 | 4 Недели во листата
3
6
Wild Love
James Bay
6 | 3 Недели во листата
2
7
Lullaby
Sigala feat. Paloma Faith
3 | 2 Недели во листата
2
8
Meant To Be
Bebe Rexha feat.Florida Georgia Line
6 | 2 Недели во листата
4
9
Paradise
George Ezra
| 1 Недела во листата
0
10
Don’t make me…
Sting & Shaggy
| 1 Недела во листата
1
11
Real Friends
Camila Cabello
4 | 7 Недели во листата
3
12
One Foot
Walk On The Moon
3 | 9 Недели во листата
0
13
Then
Anne-Marie
5 | 10 Недели во листата
3
14
Fine Line
Mabel & Not3s
11 | 5 Недели во листата
2
15
Psycho
Post Malone feat Ty Dolla Sign
3 | 2 Недели во листата
1
16
These Days
Rudimental feat. Jess Glynne, Macklemore
5 | 6 Недели во листата
1
17
Supermarket Flowers
Ed Sheeran
3 | 2 Недели во листата
0
18
Make Me Feel
Janelle Monae
| 1 Недела во листата
0
19
We’re going home
Vance Joy
6 | 8 Недели во листата
0
20
Rooftop
Nico Santos
5 | 10 Недели во листата
0
21
Nuh Ready Nuh Ready
Calvin Harris feat PartyNextDoor
5 | 3 Недели во листата
1
22
Trigger Bang
Lily Allen
| 1 Недела во листата
0
23
Pray For Me
The Weeknd feat Kendrick Lamar
6 | 4 Недели во листата
1
24
Check
Kojo Funds feat. RAYE
5 | 4 Недели во листата
0
25
The Middle
Zedd & Grey feat. Maren Morris
4 | 5 Недели во листата
2
26
Mine
Bazzi
| 1 Недела во листата
1
27
The Weekend (Funk Wav Remix)
SZA & Calvin Harris
5 | 7 Недели во листата
0
28
Stranger Things
Kygo feat. OneRepublic
4 | 5 Недели во листата
0
29
Savior
Iggy Azalea feat Quavo
6 | 4 Недели во листата
1
30
Sick boy
Chainsmokers
4 | 5 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 2004 - Во Бакингемската палата Вокалистот на Kinks, Ray Davies, добива CBE медал од Британската кралица за неговиот придонес во музичката индустрија.
  • 1966 - UK No.1 Walker Brothers 'The Sun Ain't Gonna Shine Anymore'
  • 1997 - Од рак умира Jermaine Stewart (1986 UK No.2 'We Don't Have To...Take Our Clothes Off').
  • 1984 - Howard Jones го добива првиот британски бр.1 албум со дебито 'Human's Lib.'
  • 2002 - Nickelback започнуваат двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Silver Side Up.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје