Хит Парада 04.08.2018


1
Rise
Jonas Blue feat. Jack and Jack
10 | 2 Недели во листата
9
2
If you’re over me
Years and Years
4 | 4 Недели во листата
3
3
I Like It
Cardi B, Bad Bunny & J Balvin
1 | 9 Недели во листата
5
4
Connection
One Republic
5 | 2 Недели во листата
6
5
O Me O My
Son Little & Gavin Moss
4 | 5 Недели во листата
0
6
Natural
Imagine Dragons
1 | 3 Недели во листата
6
7
Let Me Live
Major Lazer & Rudimental feat. Anne-Marie & Mr Eazi
4 | 7 Недели во листата
5
8
Sour Diesel
ZAYN
2 | 2 Недели во листата
4
9
Only You
Cheat Codes & Little Mix
2 | 5 Недели во листата
17
10
In My Mind
Dynoro feat. Gigi D'Agostino
6 | 2 Недели во листата
3
11
Girls Like You
Marоon 5 feat Cardi B
6 | 9 Недели во листата
5
12
Body
Loud Luxury feat. Brando
8 | 3 Недели во листата
10
13
Eastside
Benny Blanco, Halsey & Khalid
6 | 2 Недели во листата
5
14
Born To Be Yours
Kygo & Imagine Dragons
10 | 7 Недели во листата
3
15
Beautiful Life
Rick Astley
7 | 4 Недели во листата
0
16
Everybody Needs a Kiss
Benny Benassi & Sofi Tukker
4 | 5 Недели во листата
2
17
Youngblood
5 Seconds of Summer
| 1 Недела во листата
3
18
Nervous
Shawn Mendes
3 | 4 Недели во листата
1
19
Jackie Chan
Tiesto feat. Dzeko & Post Malone
| 1 Недела во листата
9
20
Remind Me To Forget
Kygo feat. Miguel
1 | 2 Недели во листата
3
21
Happy Now
Zedd & Elley Duhe
| 1 Недела во листата
4
22
Phara-Oh
Dole & Kom ft. Anduze vs Narcoticism Mashup
9 | 9 Недели во листата
1
23
Shotgun
George Ezra
9 | 10 Недели во листата
2
24
Apeshit
The Carters
6 | 3 Недели во листата
1
25
Don't Leave Me Alone
David Guetta feat. Anne‐Marie
| 1 Недела во листата
5
26
Side Effects
The Chainsmokers feat. Emily Warren
| 1 Недела во листата
3
27
Best is yet to come
Mathieu Koss & Joan Alasta
5 | 10 Недели во листата
0
28
God Is A Woman
Ariana Grande
5 | 3 Недели во листата
6
29
Ring Ring
Jax Jones feat Mabel & Rich The Kid
5 | 5 Недели во листата
11
30
In My Feelings
Drake
5 | 3 Недели во листата
7
Музички времеплов
  • 1980 - Родена е американската R&B пејачка Kelis Rogers (2004 UK No.2 'Milkshake').
  • 1938 - Роден е Kenny Rogers (1977 UK No.1 'Lucille', 1980 USА No.1 & UK No.12 'Lady' и уште 15 други американски топ 40 хитови).
  • 1968 - Родена е Dina Carroll (1993 UK No.3 'Don't Be A Stranger').
  • 1957 - Родена е Kim Sledge од Sister Sledge.
  • 1997 - Третиот албум на Oasis, 'Be Here Now', станува еден од најбргу продаваните албуми воопшто, остварувајќи тираж од над милион копии во првиот ден од продажбата.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје