Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови и ги слушате вашите омилени песни. Комуницираме интерактивно со слушателите, ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Мики & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1996 - Членот на Pulp, Jarvis Cocker, уапсен е зашто ги нападнал децата што настапувале со Michael Jackson на Brit Awards. Подоцна сите обвиненија ќе бидат отфрлени.
  • 1983 - UK No.1 Kajagoogoo 'Too Shy'
  • 1994 - UK No.1 Mariah Carey 'Without You'
  • 1977 - UK No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1957 - UK No.1 Tab Hunter 'Young Love'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје