Емисии


Музички времеплов
  • 1979 - UK No.1 Gloria Gaynor 'I Will Survive'
  • 2004 - Во Бакингемската палата Вокалистот на Kinks, Ray Davies, добива CBE медал од Британската кралица за неговиот придонес во музичката индустрија.
  • 2002 - Nickelback започнуваат двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Silver Side Up.'
  • 1958 - USА No.1 Champs 'Tequila'
  • 1997 - Од рак умира Jermaine Stewart (1986 UK No.2 'We Don't Have To...Take Our Clothes Off').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје