Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1984 - Howard Jones го добива првиот британски бр.1 албум со дебито 'Human's Lib.'
  • 1979 - UK No.1 Gloria Gaynor 'I Will Survive'
  • 1966 - UK No.1 Walker Brothers 'The Sun Ain't Gonna Shine Anymore'
  • 1997 - Од рак умира Jermaine Stewart (1986 UK No.2 'We Don't Have To...Take Our Clothes Off').
  • 1919 - Роден е Nat King Cole (1955 USА No.2 'A Blossom Fell', 1957 UK No.2 'When I Fall In Love' и уште над 20 други USА & UK Top 40 синглови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје