Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1984 - Howard Jones го добива првиот британски бр.1 албум со дебито 'Human's Lib.'
  • 1919 - Роден е Nat King Cole (1955 USА No.2 'A Blossom Fell', 1957 UK No.2 'When I Fall In Love' и уште над 20 други USА & UK Top 40 синглови).
  • 1966 - UK No.1 Walker Brothers 'The Sun Ain't Gonna Shine Anymore'
  • 2002 - Nickelback започнуваат двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Silver Side Up.'
  • 1946 - Роден е Harold Brown (1976 UK No.12 & USА No.12 'Low Rider').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје