Ed Sheeran - Galway girl


Музички времеплов
  • 1952 - Родена е Randy Crawford (1980 UK No.2 'One Day I'll Fly Away') и членка на Crusaders (1979 UK No.5 & US No.36 'Street Life.)'
  • 1954 - Роден е актерот и пејач John Travolta (1978 UK & USА No.1 хит со Olivia Newton John - 'You're The One That I Want').
  • 1989 - Debbie Gibson започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Electric Youth'.
  • 1967 - USА No.1 Buckinghams 'Kind Of A Drag'
  • 2001 - USА No.1 Joe feat Mystikal 'Stutter'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје