Calvin Harris feat Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean - Feels


Музички времеплов
  • 1957 - Роден е Hans Holzl, попознат како Falco.
  • 1972 - UЅА No.1 Harry Nilsson 'Without You'
  • 1996 - Членот на Pulp, Jarvis Cocker, уапсен е зашто ги нападнал децата што настапувале со Michael Jackson на Brit Awards. Подоцна сите обвиненија ќе бидат отфрлени.
  • 1995 - Roxette стануваат првите западни музичари по George Michael, кои настапуваат во Пекинг. Пред нив George Michael настапил во 1984 година на Кинеската Нова Година.
  • 1994 - UK No.1 Mariah Carey 'Without You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје