Burak Yeter ft Danelle Sandoval - Tuesday


Музички времеплов
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1963 - Родена е пејачката и танчерка Paula Abdul (1990 US No.1 & UK No.2 'Opposites Attract' и уште 5 други американски бр.1 хитови. 1989 албум 'Forever Your Girl' со кој била 10 недели на првото место на американската топ листа).
  • 1987 - Guns N' Roses за првпат настапуваат во В.Британија.
  • 1968 - UK No.1 Rolling Stones 'Jumpin' Jack Flash'
  • 1961 - USА No.1 Pat Boone 'Moody River'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје